Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

WordPress 4.8 TR Sürümüne Nasıl Güncellenir?

WordPress 4.8 TR Sürümüne Nasıl Güncellenir?

Arkadaşlar biraz önce gelen 4.8 TR WordPress sürümünün bildirimini aldım ve hemen güncelleme işlemini gerçekleştirdim. Güncelleme nasıl yapılır derseniz hemen açıklayacağım ama öncesinde belirtmek istediğim hususlar mevcut. Bunlardan birisi neden güncelleme geldiği.

Güncellemeler çoğu zaman yenilikleri de beraberinde getirir ki bu seferde öyle oldu. Yeni WordPress bileşen özellikleri ile inanılmaz hoş bir görüntü yakalanmış. Bunu deneyerek görebilirsiniz o yüzden bu kısmı pas geçeceğim. Yenilikler her zaman görünmeyebilir, nasıl yani diyeceksiniz ki çok doğal. Örneğin kaynak kodlarda tespit edilen açıklar kapatılmak amacıyla yeni versiyon ve sürüm yayınlanır. Bunun en net örneği Dünyayı saran saldırıların önüne geçilememesi.

Güncelleme yapabilmek için WordPress Admin panelinize giriyorsunuz, id ve şifreyi girdikten sonra sol menüden “Başlangıç>Güncellemeler” seçeneğine tıklayın. Zaten yeni versiyon mevcutsa kırmızı renkle belirir. Hemen ardından temaları ve sürümü güncelleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bunu yapmadan önce sitenizin ve veritabanınızın yedeğini almanız tavsiye olunur.

Hakkında Nasilci

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>