Lise Okul Kaydı Nasıl Yapılır 2017

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Lise Okul Kaydı Nasıl Yapılır? 2017

Lise okul kaydı yapma 2017 merak ettiğim konulardan bir tanesi olduğu için sormak istedim. 14 yaşında ki kızım bu yıl 8. sınıftan mezun oldu. TEOG sınavına girdi ve güzel puan aldı. Lise tercihlerini ne zaman yapacağız, zaman aralığı ne kadar, tercihleri nasıl yapılır, lise kaydında para ödenir mi, en yakın okulu mu yoksa iyi okulu mu tercih etmeliyiz, servis mi tercih edilmeli yoksa toplu taşıma mı kullanılmalı, harçlık ne kadar verilmeli, arkadaş ortamına dikkat etmek için ilk hafta gitmeli mi?

Öğretmenleriyle tanışmalı mı, yemeğini evden mi göndermeli, kız ve erkek çocuk için meslek lisesi, anadolu lisesi, fen lisesi sıralamasından düz lise mantığına mı dönmeli? İmam hatip lise kaydı nasıl yapılır diye düşünürken çocuğumu başka yere mi yazdırmalı?

Bu tip onlarca soru var kafamda, inanın hangisinin cevabı benim için daha öncelikli bilemiyorum bile ama çocuğum için en iyisi olsun istiyorum. Cevaplarınız herkes için aydınlatıcı olacaktır. Teşekkür ederim.

Devam Ediyor 0
Nasıl Yapılır 7 ay 1 Cevap 27 görüntüleme 0

Hakkında gulnur

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Selam Gülnur, sorun için öncelikle teşekkürler. Unutmamak gereken en önemli nokta çocuğumuzun hangi okulu, bölümü ve mesleği istediğidir. Lütfen kızınız/oğlunuz üzerinde “oku doktor ol, mühendis ol” gibi baskılar kurmayın. Okumaya, okula teşvik edin ama bırakın mesleğini kendisi seçsin. Bakın Avrupa’ya, gençler yetenekleri doğrultusunda meslekler seçiyor ve iş hayatında başarılı oldukları için sosyal/kültürel alanda da başarılı oluyorlar.

    Ama gelin görün ki bizim çocuklarımız istediğimiz bölümleri/meslekleri tercih edince “senden de ancak bu kadar olurdu” gibi sözler şevk kırıcı olur ve ters etki oluşturur. Herşeyden önemlisi budur, buna dikkat ederseniz diğer sorularınız inanın ki iplik gibi kendiliğinden çözülecektir, kalın sağlıcakla.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>