Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

Ramazan Ayında Susamamak için Neler Yapmalı

Ramazan ayı ve oruç oldukça mukaddes ve dini olarak yoğun duyguların yaşandığı bir 30 gündür. Bu süre zarfında Müslamanlar dinlerinin kuralları gereği kendilerini dünyevi nefislerinden arındırır ve gerçek bir müslüman gibi yaşar. İmsak ve akşam vakitleri arasında hiç bir şey yiyip içmezler, küfür etmezler, harama el uzatmaz ve doğru olmayan birşey yapmazlar.

Bu yüzden biraz sinirli olunduğu su götürmez bir gerçek ama İslam hoşgörü ve anlayış dinidir, bunu unutmayalım. Susamamak çok zor olabiliyor çünkü yaza denk geldi bu sene yine. Her yıl 10 gün öne gelsede Ramazan’da susamamak için ne yapmalı sorusuna yıllardır net bir cevap verilemedi.

Benim yaptıklarım şunlar;

İftarda çok tuzlu ve yağlı yemekten kaçınmalı, oran olarakta mideyi tam doldurmamalı.

Suyu bolca tüketmeli, kahve yerine çay tercih edilmeli.

Sahurda bizzat ben yoğurdun içerisine salatalık(su oranı en fazla olan sebzedir) ve biraz da ekmek doğrayıp üzerine buz gibi suyu ilave ediyorum. Tuzu da ihmal etmiyorum. Yanına bir tane haşlanmış yumurta (Sizi en azından öğlene kadar tok tutacaktır bu yumurta) yiyorum.

Gün içerisinde güneş altında çok fazla durmamaya özen gösterip işim gereğide çok efor sarfetmiyorum.

Sizlerde bu adımları uygulayarak rahat bir oruç tutmayı mümkün kılabilirsiniz.

 

Hakkında Nasilci

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>