Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

Nasıl Kilo Verilir

Kilo, bir çok insanın ortak problemi. Yemek ise dünyanın en güzel şeyi. Nasıl ikili ama, yemek yersen kilo alıyorsun. Yani her güzel şeyin bir cefası vardır deyimini hatırlatıyor bizlere. Aslında yemek kilo aldırmaz, yediğimizi yakmazsak kilo alırız. Yani 500 kalori alıp 50 kalori yakarsak 450 kalori bizim olur. Buda şu demek oluyor, yediğimizi yakmak zorundayız. Spor salonları, parkurlar, parklar bahçeler vs hepsi bizim için ama en güzeli koşmak.

Koşu yolu varsa oturduğunuz semtte mutlaka kullanın. Ama my mıy koşmaktan bahsetmiyorum, tempolu ve ritimli. Kalbinizin attığını hissetmeniz lazım. 1 saat sürümektense 5 dakika koşmak daha çok kalori harcatır. Terleyin, su bol korkmayın. Ter varsa kalori gidiyordur emin olun. Yada yüzmeye gidin, bisiklet kullanın, erkekseniz düzenli halı saha maçları yapın. Sonrasında da bol bol su tüketin. Bunlar güzel şeyler, sağlığınız için yapmalısınız.

Zaten öyle bir şey ki alışınca bırakamazsınız, hayatınızın bir parçası olur. Unutmazsınız, koşmadığınız zaman rahatsız hissedersiniz. Tabiki en önemli şey buna alışmak. Sonrasında her şey çok daha kolay. Sebze tüketiminizi artırın, yeşil gıdalar sizin dostunuzdur. Araştırmalar yapıp sağlam kaynakları baz alın ve meyve tüketiminizi dengeleyin.,

Nasıl Kilo Veririm

Gıdaların kalorilerini öğrenin, ne yersem ne kadar kalori ve yağ alırım diye sorgulayın. Şekerden ve tuzdan uzak durun. Benim denediğim şeyleri de anlatayım. 1 ay kadar ağzıma ekmek sürmedim, inanın ekmeği bırakmak sigaradan kurtulmaktan çok daha zor. Beyin öylesine istiyor ki o mereti tarifi yok. Atak gibi yokluyor, rüyanızda dumanı tüten ekmek görüyorsunuz, ağzınız geviş getiriyor falan. 1 ay sonra tekrar başladım, çünkü dayanamadım ekmeksizliğe.

Ama 20 gün öyle hafiftim ki, sabah kalkınca şişlik olurdu bende yıllardır. Ekmeği bıraktım 2-3 gün sonra şişlik yok oldu. Kuş gibi ve tunç gibi oluyorsunuz sabahları. Diğer bir diyetimde sıvı diyetiydi. Sadece içilen şeyler tükettim 10 gün kadar. Oda rahatsız etti beni, dayanamadım yedim yine 🙂 Tavuk çorbası, haşlama suyu, komposto, meyve suları vs. 10 günde 3-4 hızlı kilo verdim ama değmez dedim. Sağlığınızla oynamayın hata yapıp.

Şimdi her gün 1,5 saat koşu yapıyorum, kilom hep aynı. Yemeğime de dikkat etmem oturur ne varsa bitiririm. Ama spor, bambaşka birşey. Herkese tavsiye ediyorum.

Hakkında Nasilci

Yorum ( 1 )

  1. Kilo vermekte zorlanıyordum. Bu konu sayesinde bende büyük bir dertten kurtulacağım umarım. Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>