Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

Klavye Temizliği Nasıl Yapılır

Klavye Temizliği Nasıl Yapılır

Klavye temizliği yapma işi bir sanattır. Her gün binlerce kez basarız ve saatlerce kullanırız. 3 ayda bir temizlemek aklımıza gelir ondada kara kara düşünürüz. Klavye neden pis olur diyenler var gibi, elimizde kuruyan pislikler yada henüz kurumayan yağ, ter klavye tuşlarına yapışır ve zamanla kuruyarak bir tabaka halini alır. Bu hem görüntü olarak hemde hijyen açısından oldukça itici ve risklidir.

Klavye tuşları arasında dolan pislikler bazen o kadar çok olabilir ki kendiniz bile şaşırabilirsiniz. Herşeyden önce elimizi ne kadar yıkarsak yıkayalım PC’de geçirdiğimiz 10 dk sonucunda neredeyse tüm parmaklar pis tuşlara değmiş olur ve hastalığa davetiye çıkarabilir. Yıkanabilir klavyeler çıktı, atıyorsunuz makineye yıkıyor ama biraz tuzlu fiyata sahip olup son derece adi malzemeden üretiliyor.

Peki klavyemi nasıl temizlerim sorusuna yanıt verelim. Klavyede ki tüm tuşların göründüğü bir fotoğraf çekin. Sonra tüm tuşları söküp bir yastık kılıfı türünde bir şeyin içine koyup ağzını kapatın. Sonra makineye atabilir yada elinizle yıkayabilirsiniz (Makine daha çok temizler). Sonra tuşları iyice kurulayıp (fönden yardım alabilirsiniz) çektiğiniz fotoğraftaki sıraya göre eski yerlerine tek tek takabilirsiniz.

Hakkında Nasilci

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>