Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

Kasa Temizliği Nasıl Yapılır

Selam arkadaşlar. Bilgisayarlarımız çok önemlidir özellikle biz erkekler için evlenene kadar eştir, kardeştir, yoldaştır. Bazen performans olarak sıkıntılar yaşatabilir, sıkıntılar çıkarabilir. Herşey süper giderken ağırlaşma yaşanır, sesler çıkarmaya başlar, tozlar gözünüze girer vs. İşte bu duruma gelmeden önce kasa temizliği işlemini yapmanız gerekiyor. Çünkü bu noktada bazı şeyler için geç kalınmış olabilir. Allah korusun fazla toz devreleri dahi yakabilir.

Kasa Temizliği nasıl yapılır

Kasa temizliği yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Öncelikle belirtelim, elektrikli süpürge ile temizlik kesinlikle yapılmaz. Havayı çeken değil, üfleyen aletlere ihtiyacınız var. Fön bunun için alternatif bir araçtır. Sıcak hava vurursanız parçaların helvasını yersiniz. Soğuk veya ılık hava vurmanız gerekir. Ayrıca fanlara fön vurulmaz, devir hızını aşarsa bozulur ve ses yapar yada çalışmaz. Bu yüzden iyice bantlayın kasanıza ve öyle fönü kullanın.

Kasa temizliğinden sonra fandan ses geliyor ise bilin ki sebebi budur ve çözümü yeni fan almaktır. Benim başıma geldi o yüzden emin şekilde anlatıyorum. Belli bir dönme hızı vardır ve fönün rüzgar şiddeti bunda çok fazladır. Toz, bilgisayarı yavaşlatır bu yüzden 1-2 ayda bir bu işlemi yapmanız gerekir.

Hakkında Nasilci

Yorum ( 1 )

  1. Kasa temizliğini anlatmışsınız çok güzel fakat laptop için ne yapacağız?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>