Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

Bilgisayara Klavye ve Mouse Bağlama Nasıl Yapılır

İçinde bulunduğumuz çağın en büyük nimeti olan bilgisayarlar ilk üretim günlerinden bu yana inanılmaz bir evrim yaşadı. Oda büyüklüğünde ki halinden cebimize giren ufak versiyonlara dönüşme süreci elbette ki hiçte kolay olmadı. Bunun en büyük kanıtı ise 30 sene önce ki donanımlar ile günümüzün sistemlerini karşılaştırmak olacaktır. 3-5 TB’lık hafızalar 1970’lerde hayal bile edilemezken günümüzde kolayca elde edilebiliyor. Bunca değişikliğe rağme klavye ve mouse bağlama yöntemi hiç değişmiyor.

Genellikle PS/2 yöntemi ile kasaya takılan klavye, mor renkli kablo ve bağlantı noktasına sahiptir.

Klavye Nasıl Takılır

Gördüğünüz giriş ile kasanızın arka kısmından aynı renkte ki alana dikkatlice ve dişleri kırmadan takabilirsiniz. Eğer ki kasanızda USB yolu ile kullanmak isterseniz de çevirici almanız gerekir.

Klavye Takma

Yukarıda gördüğünüz parçayı alarak klavyenizi USB’ye çevirebilirsiniz. Sorunsuz çalışacaktır. Mouse için ise aynı yöntemleri kullanmanız gerekir. Tek fark kablo renginin yeşil olmasıdır.

Hakkında Nasilci

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>