Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

Ayak Kokusuna Çözüm Nasıl Bulunur

Ayak Kokusuna Çözüm Nasıl Bulunur

Ayak kokusu çözümü oldukça karmaşık olan bir gündemin belki de en önemli unsurlarından. Milyonlarca insanın inanın korkulu rüyası bir misafirliğe gitmek ve o ayakkabıyı ayaktan çıkarmak. O koku hem özgüven kırıyor hemde inanılmaz bir eziklik güdüsü oluşturuyor. Peki ayak kokusu neden olur diye soralım kendimize. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bu ırsi, ter hastalığı, aşırı kilo, ayakkabı malzeme kalitesi veya çorap türü temel sebeplerdir. Peki ayak kokusu çözümü nasıl olur?

Maddeliyoruz, takibe devam edin;

  1. Eğer ayaklarınız iş yerindeyken sürekli ayağınızdaysa ortama göre çıkarabilirsiniz. Yada lavabo, tuvalet gibi mekanlarda ayakkabınızı çıkarıp biraz hava almasını sağlayabilirsiniz.
  2. Çok terlemekten kaçınmalısınız çünkü ayakkabıda kuruyan ter koku yapmaktadır.
  3. Pamuklu çorap giymeyi prensip edinmelisiniz.
  4. Hava alan, delikli spor ayakkabılar tercih edin. Astarınıda değiştirirseniz etkisini görebilirsiniz.
  5. Pudrayı gün içinde ayaklarınıza dökebilirsiniz.
  6. Benim en çok yaptığım ve sorunumu neredeyse çözen bu madde oldukça önemli. Yıkanabilir, delikli ve hava alan spor ayakkabımı her 20-30 günde bir makineye atıyorum. Sonuç = inanılmaz.
  7. Ayak ile çorap arasında biriken ölü deri topukta birikir ve buda koku yapabilir.
  8. Bunların dışında 10 gün boyunca her akşam ayağınızı karbonatlı suya yatırabilirsiniz. Ayak kokusu giderme konusunda bu maddeler sizin için altın değerindedir.

Tüm bunlara rağmen hiç değişme olmadıysa doktora görünmeniz sizi psikolojik olarak rahatlatabilir.

Hakkında Nasilci

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>