Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

2018 YKS Sınav Konuları

2018 YKS Sınav Konuları

TYT sınavında baraj ise düşürüldü diyebiliriz. Çünkü eskiden tek baraj puanı 180 vardı. Şimdi ise ön lisans okumak isteyen öğrencilerin 150 barajını geçmesi yetecek. Lisans okumak isteyen öğrenciler ise 180 barajını geçmek ve YKS sınavına da girmek zorundalar.

2018 YKS sınav konuları yeni sistemle ilk ve ikinci aşama sınavlarını aynı gün yapılması öğrenciyi bir hayli yoracak. Çünkü sabah ilk sınava giren öğrenci, öğleden sonra ise alan sınavına yani ikinci sınavına girecek. Öğrenciler sabahki sınavda barajı geçeceklerini umuyorlarsa öğleden sonraki sınava katılacak. Barajı geçemeyeceğini düşünen aday ise öğleden sonraki sınava girmek istemeyecek. Ancak barajı geçmiş olması halinde ikinci sınava boş yere girmemiş olacaktır. Çoğu aday ikinci sınava girse bile ilk sınavın moral bozukluğu ile bu sınavda istediği başarıyı yakalamayacak. Her iki sınava giren adaylardan ilk sınavda barajı geçemeyenlerin, ikinci sınavları hiç okunmayacak ve sonuçları açıklanmayacak.

Yeni sistemde dikkat çeken bir değişiklik ise adayların TYT sınavında 200 üzeri puan alarak, tercih yapmaması halinde bu puanı ile seneye tercih yapabilecek olması.

YKS Sınavı İle Gelen Yenilikler

YKS sınavında dersler ve konu dağılımları değişmezken soru sayıları ve oturumlar değişti. Öğrenciler öğleden sonra girecekleri bu sınavda Edebiyat, Matematik, Fen ve Sosyal Bilimler derslerinden 40’ar soru olmak üzere 160 soruluk testi çözecek. Her öğrenci kendi alanına ilişkin testleri çözecek. YKS nedir diye merak edenler için en büyük değişiklik soru sayılarının azalmış olması.

Kaynakça: 2018 YKS konuları

Hakkında Nasilci

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>