Vodafone bedava internet 2018

Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Merhaba ziyaretçi, Sitemizde ki uzman yanıtlarına katılabilmek yada yine uzmanlarımıza nasıl yapılır, nedir ve kimdir gibi sorular sorabilmek için kayıt olmanız gerekiyor.

1 KM Kaç Mil Nasıl Hesaplanır

1 KM Kaç Mil Nasıl Hesaplanır

Ülkemizde pek kullanılmadığı için bilmememiz gayet normal. Evet, bu bahsettiğimiz mesafe ve uzunluk birimi mil olarak biliniyor. Peki 1 mil kaç kilometre diye soran arkadaşlara cevabımız 1 mil 1.60 km oluyor. Avrupa ve Amerika’da genellikle mil kullanılsa da tercih sebebi olarak evrensel olmadıkları için önceliğimiz KM diyebiliriz. Mil nasıl hesaplanır bilmiyorsanız hemen şöyle tarif edelim. Örneğin; 10 km’nin mil cinsinden değeri için 10 x 1,60 yaparsanız doğru sonuca ulaşırsınız. Buda 16 km’ye denk gelir.

Mil Nasıl Hesaplanır?

Buda diğer bir önemli konu başlığı. Yukarda bahsettiğimiz şekilde çözemezseniz eğer internette Google’ın kendi çevirici robotu var. Onu kullanabilirsiniz. Bununla yetinmeyip tüm ölçü birimlerinde ki net ve doğru istatistikler içinde tercih etmelisiniz.

Yorum ( 1 )

  1. Oldukça güzel bir noktaya parmak basmışsınız. Bizde bu sorunu yaşadık, yurtdışında geçirdiğim 5 yılda çok şey öğrendim. En zoru bu birime alışmak oldu. Hakikaten alışılmış şeyleri atlatmak yada değiştirmek vakit istiyor.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>